Menu
Služby
mesta Piešťany

Možnosti ubytovania pre ukrajinské rodiny v meste sa pomaly vyčerpávajú

Každý deň sa situácia okolo vojny na Ukrajine a utečencov dramaticky mení a zvyšujú sa počty ľudí, ktorí prichádzajú na Slovensko a aj do Piešťan. Aké máme možnosti v meste?

Možnosti ubytovania pre ukrajinské rodiny v meste sa pomaly vyčerpávajú

 

Každý deň sa situácia okolo vojny na Ukrajine a utečencov dramaticky mení a zvyšujú sa počty ľudí, ktorí prichádzajú na Slovensko a aj do Piešťan. Aké máme možnosti v meste? 

 

Pomoc utečencom z Ukrajiny je riadená centrálne prostredníctvom niekoľkých ministerstiev. Mesto Piešťany nemá k dispozícii funkčné zariadenia, kde by bolo možné umiestniť ukrajinské rodiny, preto sme sa zatiaľ spoľahli na pomoc našich občanov, ktorí prostredníctvom dotazníka solidárne ponúkli bezodplatné bývanie. Sprostredkovali sme už desiatky kontaktov na ubytovanie. 

 

Bohužiaľ nie je v silách mesta ani občanov naďalej zabezpečovať ubytovanie v každom individuálnom prípade. Prinášame vám preto informácie o ďalších možnostiach: 

  • stránka Migračného informačného centra s komplexnými informáciami a infolinkou v ukrajinskom jazyku: https://www.mic.iom.sk/sk/novinky/757-info-ukrajina.html 
  • Kto pomôže Ukrajine (celoslovenská iniciatíva, info aj ukrajinsky) - je možné zadať požiadavku na ubytovanie cez formulár 
  • Migračný úrad v Sobranciach disponuje kontaktami na ubytovanie (platené a neplatené) volať na 0915 795 389 (slovensky)
  • Bratislava: na hl.stanici je k dispozícii personál, ktorý poskytne informácie a ak je voľné niektoré bratislavské zariadenie, rezervujú ubytovanie. Situácia sa však mení každú hodinu, v priebehu nedele 6.3. boli zariadenia plné. V ranných hodinách niektoré rodiny zariadenia opúšťajú a pokračujú ďalej v ceste, preto sa dá predpokladať lepšia šanca na ubytovanie v Bratislave. 

    informácie o zariadeniach v blízkosti Piešťan (aktualizácia 7.3.): 
    Trenčianske Teplice - Dom speváckeho zobru slovenských učiteľov - OBSADENÉ
    Častá - Papiernička -  OBSADENÉ

Ak ste sa rozhodli poskytnúť pomoc formou ubytovania ukrajinským rodinám (preferujeme samostatné vybavené jednotky pre 3-viac ľudí, v časovom rozsahu 2 týždne až na neurčito a ideálne aspoň prvé dni bezodplatne), vyplňte prosím náš formulár. Tieto ponuky budeme ďalej využívať v urgentných prípadoch, kedy nebude pre utečencov pokračovať z Piešťan ďalej. 

 

Ďakujeme všetkým občanom za prejavy solidarity a konkrétnu pomoc. 

 

 

Dátum vloženia: 7. 3. 2022 14:31
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 3. 2022 14:32
Autor: Správce Webu