Navigácia

Výber jazyka

  • sk
  • en

Obsah

ŽIAĽ, AJ NA CINTORÍNE SA KRADNE...

Typ: ostatné
Jedným z prejavov kultúry človeka je aj jeho správanie sa na cintoríne. Cintorín je miestom odpočinku zosnulých, kam chodíme, aby sme vzdali úctu na poslednej ceste, ale aj spomínali na tých, ktorí už nie sú medzi nami. Zapálime sviečku, položíme kvietky a mlčky spomíname.


Nie všetci však chodia za týmto účelom na cintorín. Žiaľ, denne sme svedkami nepríjemných situácií, ktoré na cintorín nepatria.  Ukradnuté kvety, vence, svietniky či rôzne drobné cennosti – s takýmito nepríjemnými zážitkami sa snáď na cintorínoch stretol už každý. Zlodeji nemajú úctu pred ničím. O ich morálnej úrovni svedčí, že nemajú rešpekt ani úctu pred nikým a ničím.

V ostatnom čase sa niektoré indivíduá zamerali na sviečky v stojane, ktoré sú k dispozícii návštevníkom cintorína na Žilinskej ceste za jedno euro. Firma, ktorá stojan inštalovala vyšla v ústrety verejnosti, keďže pri tomto cintoríne sa nenachádza predajňa kvetov a sviec. Sviečky však každý deň miznú v rukách zlodeja a nik za ne neplatí. Je možné, že o túto službu prídeme vinou darebákov, ktorým nie je nič posvätné, ani miesto posledného odpočinku našich spoluobčanov.

Všímajme si viac ľudí okolo seba, nebuďme ľahostajní a darebákov hlásme na č. 159.

 
 
 
ŽIAĽ, AJ NA CINTORÍNE SA KRADNE... 1

Vytvorené: 26. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 26. 2. 2021 08:55
Autor: Správce Webu