Navigácia

Výber jazyka

  • sk
  • en

Obsah

Hodina Zeme 2017

Typ: ostatné
Naše mesto sa z iniciatívy Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera a s podporou predstaviteľov Mestskej samosprávy už po štvrtýkrát zapája do celosvetovej environmentálnej akcie Hodina Zeme. Hodina Zeme aj tento rok pripomína, že každý z nás môže pomôcť našej planéte.


Cieľom Hodiny Zeme je upozorniť na skutočnosť, že táto téma sa týka nás všetkých  už teraz. Je viac ako len zhasínaním svetiel na jednu hodinu raz za rok. Podporme spoločne myšlienku ohľaduplného správania k našej planéte. Zamyslime sa, ako zmeniť svoje konanie v každodennom živote, aby sme životné prostredie zaťažovali čo najmenej.
História Hodiny Zeme sa datuje k 31. marcu 2007. V ten večer viac ako 2,2 milióna domácností a 2000 firiem v austrálskom Sydney vyplo na hodinu svoje osvetlenie. Táto miestna aktivita sa rozšírila do takmer 180 krajín celého sveta. Každý z Vás si určite spomenie na televízne reportáže o vypínaní osvetlenia Eifelovej veže, egypských pyramíd, rímskeho kolosea alebo mostu Golden Gate v San Fransiscu. Zhasnutím Kolonádového mosta vyjadruje mesto Piešťany svoju podporu tejto iniciatíve.

V sobotu 25. marca 2017 o pol deviatej večer zhasnú svetlá na Kolonádovom moste a o pol desiatej večer sa Kolonádový most znovu rozžiari svojím osvetlením.


Vytvorené: 24. 3. 2017
Posledná aktualizácia: 24. 3. 2017 13:00
Autor: Správce Webu